O nas

FH Kromag zajmuję się hurtową sprzedażą nawozów na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Naszą specjalizacją są nawozy importowane. Pasja, doświadczenie oraz nastawienie na wysoką jakość produktów jakie sprzedajemy, to cechy które nas wyróżniają.

Do grona klientów FH Kromag należą zarówno klienci indywidualni, jak i ogólnopolskie firmy sprzedające po kilkadziesiąt tysięcy ton rocznie.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy klienta, dlatego zespół FH Kromag służy radą i pomocą. Chętnie udzielimy odpowiedzi na każde Państwa pytanie.

O nawozach

Nawozy – są to środki używane do uprawy roślin (nawożenie) dzięki który możliwe jest zwiększenie ilości i jakości plonów poprzez wzbogacenie gleby w składniki pokarmowe, konieczne w prawidłowym rozwoju roślin. Znacznym polepszeniu ulegają także właściwości fizyczne, fizykochemiczne, chemiczne i biologiczne, pochodzenia mineralnego lub organicznego.

W zależności od rodzaju nawozu, składniki pokarmowe zawarte w nim, mogą wystepować w formie szybko przyswajalnej przez rośliny lub też dzisłające z opóźnieniem po przemianach zachodzących w glebie, przez co działanie nawozów może trwać w ciągu jednego roku nawożenia lub nawet kilku następnych lat (np. niektóre fosforyty lub wapno). Niekiedy składniki pokarmowe w wyniku przemian glebowych przechodzą w formę gorzej przyswajalną lub w ogóle nieprzyswajalną dla roślin, dlatego bardzo ważnym jest prawidłowy wybór stosowanego nawozu.

Kontakt

Firma Handlowa KROMAG

ul. Modlińska 6/1a
82-300 Elbląg

telefon +48 510 810 661

e-mail kromag@nawozowo.pl